Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

7,297 oferte
3,178 obiective




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Prajitura bunicii
MesajScris: Mar Oct 25, 2011 12:25 pm 
Neconectat
Site Admin

Membru din: Mie Iun 01, 2011 6:21 pm
Mesaje: 44
Atunci cand ne amintim de cele ale copilariei, sigur ni se face dor si de prajitura cu al carei miros bunica umplea casa si la care pofteam mereu chiar inainte de masa, cand, de fapt, nu primeam decat dupa ce lasam farfuria goala. Ea sigur stia ce ne place, fiindca o mancam fara sa clipim si mai intindeam mana dupa a doua bucata. Iar ea, cu un zambet cald si un sarut pe frunte, ne mai dadea, asta pentru ca odorul trebuia sa creasca mare si sanatos. Astazi, prajitura bunicii face parte din mostenirea de familie si o pregatim la ocazii speciale.

Care e prajitura copilariei voastre?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prajitura bunicii
MesajScris: Lun Noi 28, 2011 2:20 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Noi 28, 2011 2:15 pm
Mesaje: 6
Placinta cu mac! Bunica facea mereu la sfarsit de saptamana, iar eu si fratele meu, copii fiind, furam cate o feliuta in plus. Ehe, frumoase vremuri! Astazi o prepar si eu, copiii nu sunt parca la fel de incantati, poate pentru ca acum au atatea de unde alege...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prajitura bunicii
MesajScris: Sâm Dec 17, 2011 1:17 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Dec 17, 2011 1:00 am
Mesaje: 1
eu imi amintesc de o prajiturica super simpla p care o facea mamaiecand doream ceva dulce.mamaie nu prea facea prajituri mamai se ocupa mai mult cu dulciurile iar mamaie facea niste mancaruri delicioase mai ales cele in test{un fel de cuptor la tara}aceasta de care va spun era o foaie simpla ca de placinta putin mai groasa care se ungea cu gem de prune si peste care se punea din belsug nuca putin sfarmata si se taia in forma de triunghi.le cocea ipe o tava subtire in cuptorul de care ziceam mirosea divin kand le scotea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prajitura bunicii
MesajScris: Joi Ian 19, 2012 10:09 am 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 15, 2012 11:38 am
Mesaje: 4
Bunica mea facea multe prajituri cand eram mica. Cele mai simple si pe care mereu i le ceream erau: gogosile cu gem de casa si coarda cu nuca sau mac.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prajitura bunicii
MesajScris: Joi Ian 19, 2012 6:09 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Ian 09, 2012 5:40 pm
Mesaje: 1
Eu am avut o singura praitura care imi placea cand eram mic si bunica mea mi-o prepara. Mai bine zis un desert si anume: clatite umplute cu marmelada :)

Este cel mai rapid si simplu mod de a face "o prajitura" :oops:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO
[ Time : 0.040s | 16 Queries | GZIP : Off ]