Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

7,297 oferte
3,178 obiective




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Unde si de ce ne doare - rovigneta
MesajScris: Vin Mar 16, 2012 3:08 pm 
Neconectat
Site Admin

Membru din: Mie Iun 01, 2011 6:21 pm
Mesaje: 44
Cum vi se pare intregul sistem de reglementare a circulatiei pe drumurile nationale? Este eficient sau ineficient? Functional sau nefunctional? Legal sau la limita legalitatii? Just sau injust? Exista o legislatie clara in domeniu sau e mai degraba o confuzie generalizata? Sumele incasate de autoritati se regasesc in investitii facute in infrastructura sau se fac "nevazute"?

De multe ori, s-a dovedit ca in practica lucrurile stau foarte diferit de teorie, iar leguitorul omite unele aspecte atunci cand elaborareaza textul de lege. Va invitam sa ne relatati experientele voastre privind circulatia pe drumurile nationale si sa ne spuneti ce credeti ca ar trebui facut pentru un sistem echitabil si cu adevarat functional.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Mar 20, 2012 10:57 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Feb 16, 2012 11:49 am
Mesaje: 2
aici e subiect complex.eu am umblat putin prin tara asta,si pot spune ca pe unde am fost,rar am gasit drum,sau cel putin portiune de drum sa fiu multumit de ea,sa nu merg incordat ca cine stie ce crater ma asteapta sau pietris sau alte pericole.totusi tre sa ne invatam ca ori ce taxe si oricat de mari ar fi,tot drumuri naspa o sa avem.inca nu avem la conducere oameni care sa nu fie satui de bani.numai bine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Iul 30, 2012 5:47 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 11, 2012 5:54 pm
Mesaje: 6
Revenind dintr-un concediu in care am parcurs 2000km... va pot furniza urmatoarele informatii:
Drumuri execrabile:
1) Ruta Falticeni-Ocna Sugatag. Cat mergeti pe E58/E576 este minunat.Asfalt ca-n palma....desi doar cu o banda pe sens si daca prinzi un tir in serpentine mori in spatele lui... este ok. Peisajele sunt deosebite... si cu ocazia asta are si soferul timp sa le admire. Daaaar situatia se schimba la Iacobeni cand parasiti minunatele drumuri europene si intrati pe DN18 pe care veti merge pana la destinatie. Pacat ca drumul trece prin pasul prislop... unde inloc sa conduci linistit si agale prin minunatele serpentine...faci un slalom infernal printre nenumaratele gropi. Drumul este spart, din dale de beton... uneori gasiti astfalt facut tandari, etc etc. Viteza maxima de deplasare pt a nu sfarsi in service auto... 40km/h.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO
[ Time : 0.200s | 16 Queries | GZIP : Off ]